Ваш бізнес може стати максимально енергозберігаючим, а повітря в приміщеннях - виключно якісним! Про це варто подбати!

Напівпромислова і промислова серії рекуператорів Прана виробляються нашою компанією спеціально для вентиляції промислових приміщень. Всі необхідні параметри та технічні характеристики рекуператорів повністю відповідають зростаючим вимогам сучасного ринку. Конструктивно закінчені моноблоки «PRANA-340S» і «PRANA-200C» - серії, які призначені для промислової вентиляції:

  • заводів і фабрик;
  • торгових центрів;
  • сільськогосподарських приміщень;
  • ресторанів та нічних клубів;
  • басейнів;
  • спортивно-розважальних комплексів;
  
  
  
  

Сьогодні погляд на промислову вентиляцію докорінним чином змінюється. Так само, як змінюються індустріальні, технічні та технологічні умови виробництва. «Вітродуйки», які раніше гордо називалися вентиляцією і мали годинну продуктивність в десятки і сотні тисяч кубів, упевнено відходять у минуле. На черзі за ними – вітродуйки на тисячі кубів. Для прогнозу ситуації на майбутнє, необхідно зрозуміти – а що, власне, змінилося?

Отже, що ж змінилося:

  • відбулася зміна технологічних процесів і, одночасно, екологічні вимоги до промислової вентиляції значно посилилися. Вже не можна у технологічному циклі отруювати все навкруги безкарно і безоплатно, викидаючи всю гидоту, яка є побічним продуктом виробничого процесу, просто на вулицю.
  • сучасні закриті технологічні процеси і нові принципи виготовлення промислової вентиляції не вимагають величезних обсягів повітрообміну, передбачених старими нормами кратності до обсягів приміщення. Тому централізована витяжка – дуже дорога, до того ж, створює проблеми з притоком повітря, перестає бути актуальною. На перший план виходить промислова приточно-витяжна вентиляція. А наявність рекуперації повітря – суттєвий чинник її енергоефективності.
  • хоча все і починається з санітарних норм промислової вентиляції, але вимоги до неї стають більш жорсткими в плані створення спеціальних умов. Це задана вологість і температура повітря, обсяг видалення чи рекуперації, швидкість повітряного потоку і, звичайно ж, енергозбереження. Зростають вимоги до створення певного мікроклімату, підтримання газового балансу і збереження енергетичної якості повітря. Завдання ускладнюється тим, що кожна невелика локальна зона може потребувати окремого мікроклімату, а умови в ній та й у приміщенні в цілому можуть змінюватися в досить широких межах. Далеко не кожна промислова вентиляція здатна ці вимоги задовільнити.

То що ж маємо в сухому залишку на сьогодні?

  • Технічний фактор. Якщо розбити технічне завдання з вентиляції на окремі зони приміщення у відповідності з технологічним циклом, то виявиться, що мова йде про зони площею до 200 м2. Підтримувати задані в них параметри за допомогою централізованої вентиляційної системи, по-перше, дуже дорого, а, по-друге, якщо локальні параметри змінюються, – практично неможливо.
  • Економічний фактор. За розрахунком вартості встановлення і експлуатації вентиляційних систем доходимо висновку: п’ять децентралізованих систем для приміщення 1000 м2 дешевші та надійніші, ніж одна централізована. Врахуємо, що при цьому децентралізовані системи забезпечать необхідний мікроклімат в п’яти локальних зонах приміщення навіть при умовах, що змінюються. Централізована система вентиляції, як правило, не допускає таких змін.

Серед основних вимог до сучасних вентиляційних систем:

  • приточно-витяжна система з рекуперацією (економія тепла зимою та прохолоди літом);
  • роздільно регульована система промислової вентиляції по притоку та витяжці;
  • можливість для кратного збільшення витяжки з ціллю викиду надлишкового тепла, особливо в літній період;
  • продуктивність промислової вентиляці в межах до 1000м3 (30%) и 400-600мв годину;
  • компактність, надійність, мала вага;
  • конструктивні можливості як для канального, так і безканального використання;
  • низьке енергоспоживання промислової вентиляції.

Що сьогодні пропонує ринок?

А на ринку сьогодні - цілий ряд систем промислового сімейства «ПРАНА-340», оснащених високоефективним рекуператором з міді. Ці децентралізовані інноваційні приточно-витяжні вентиляційні системи здатні забезпечити продуктивність до 1000м3/год. При цьому енергетичні складові повітря зберігаються на 95-97%.

Серед технологічних переваг промислової вентиляції «ПРАНА» не тільки низьке енергоспоживання і висока надійність, відсутність витратних матеріалів і простий монтаж. В цьому компактному моноблоці передбачена можливість підключення каналів (∑ΑP ≤ 350 Па), використання електричного підігріву приточного повітря потужності до 9кВт, а також наявний широкий спектр алгоритмів управління системою: «витяжка», «рекуперація», «пасив», «приплив», «зворотня рекуперація». Не останній аргумент для зваженого рішення – конкурентна ціна.

А що «на завтра»:

А «завтра», безумовно, за децентралізованими вентиляційними системами. З комп'ютерним управлінням в перспективі. Однак сьогодні, зважуючи реальні технологічні та економічні аргументи по встановленню або модернізації промислової вентиляції, варто розглянути обидва варіанти в обох категоріях.

Для нового об'єкту:

Технологічний аспект: Централізована система – створення проекту з нуля, причому умови і вимоги до вентиляції відомі лише на сьогодні і «до ранку» можуть суттєво змінитися (удосконалено технологічний процес, встановлено інше обладнання, змінилося призначення приміщення). В такому випадку вас чекає як мінімум 40-70% змін у проектній документації. Децентралізована система. При зміні умов потрібна тільки зміна налаштувань. Економія коштів та часу на адаптацію очевидні.

Економічний аспект: Централізована система – прорахувати повну вартість промислової вентиляції досить складно. Але врахуємо демонтаж не дуже ліквідного обладнання, замовлення нового проекту і купівля нового устаткування. При цьому ніяких гарантій, що назавтра ситуація знову не повториться. Децентралізована система - перепроектування зводиться до нескладних інженерних розрахунків нових вентиляційних алгоритмів, тому що реальні параметри вентиляції будуть встановлюватися під час контрольного запуску в нових умовах експлуатації.

Для реконструкції:

Технологічний аспект: Включає в себе демонтаж старої промислової вентиляції (щити управління, короби, проводка, малоефективні галасливі вентилятори тощо) і проектування нової децентралізованої системи вентиляції, яка дає можливість багатофункціонального використання приміщення. Чисельний практичний досвід доводить, що розрахунок на однократний повітрообмін із створенням запасу по тиску для можливості підключення каналів - перекриває потреби будь-якої категорії приміщень.

Економічний аспект: При реконструкції промислової вентиляції із заміною централізованих систем на децентралізовані - гарантована економія досить значних коштів, а бонус при цьому - комфорт в локальних зонах і широкі можливості для зміни умов використання приміщень на перспективу.