Монтаж та установка

Монтаж побутової і напівпромислової серії (PRANA 150, PRANA 200G, PRANA 200С)

 

 

Монтується у верхній частині стіни, що межує з вулицею. Робиться наскрізний отвір на вулицю відповідного діаметру, в залежності від моделі:

  • «PRANA 150» (побутова) – отвір 162 (220)мм;
  • «PRANA 200G» (побутова) – отвір 220 (250)мм;
  • «PRANA 200C» (напівпромислова) – отвір 220 (250)мм.

в який на монтажну піну або інший ущільнювач встановлюється робочий модуль. Таким чином, весь робочий модуль знаходиться у товщині стіни, а помітними залишаються лише вентиляційні решітки: одна всередині приміщення, друга на фасаді. Наскрізний отвір робиться під кутом 1-3 градусів в сторону вулиці. Для забезпечення нормальної роботи системи вентиляції необхідно, щоб її повітрозабірний патрубок (зі сторони вулиці) виступав за межі стіни не менше ніж на 5мм.

Робочий модуль виготовляється довжиною, що відповідає товщині стіни, де планується монтаж.

 

Чому рекуператора PRANA на приміщення досить одного, а реверсних установок — обов'язково потрібно дві?

 

Рекуператор PRANA на відміну від реверсних провітрювачів забезпечує одночасний приплив і витяжку, при цьому повітряні потоки в системі вентиляції не перемішуються. У цьому полягає одна з головних відмінностей вентиляційної системи PRANA від реверсних провітрювачів. Адже реверсні провітрювачі працюють поперемінно на приплив і витяжку. Тому для правильної їх роботи необхідно ставити дві асинхронні установки.

 

Розглянемо деякі відмінні аспекти роботи рекуператора PRANA і реверсних установок:

 

Система вентиляції PRANA завжди забезпечує на 8% більше обсягу приточного повітря, аніж витяжки. Ця важлива продумана умова роботи приточно-витяжної системи вентиляції, забезпечує компенсацію витяжних каналів на кухні та в санвузлі, що розряджають повітря.

Завдяки такому пропорційному розподілу повітряних потоків притоку і витяжки вдається запобігти небажаному і небезпечному явищу зворотної тяги. Нешкідливий її прояв - розповзання запахів з кухні і санвузла по усій квартирі або будинку. Але вже реальну життєву загрозу несуть продукти згорання, які не виводяться витяжними каналами, а просочуються в житлові кімнати. Отруєння чадним газом - головна загроза незбалансованої системи вентиляції.

Саме з цієї причини реверсні провітрювачі слід встановлювати попарно. В той час, коли одна установка працює на витяжку, друга її компенсує притоком. Ігнорування цієї рекомендації розробників і виробників може призвести до невідворотних наслідків. Перші реверсні установки інвертери, розроблені німецькими інженерами навіть продавалися лише в парному комплекті. Натомість рекуператор Prana розрахований на самостійну повноцінну роботу в одному приміщенні.

У питанні ККД також слід розглянути кардинальні відмінності. Оскільки рекуператор Prana постійно і одночасно обслуговує два різнонапрямлені повітряні потоки, то й ККД в обраному режимі продуктивності рекуператор Prana демонструє стабільно високе. А ККД для реверсних установок виробники вказують у піковій точці роботи теплообмінника. З кожною наступною секундою після пікового моменту теплообмінник, а відповідно і припливне повітря холоднішають.

 

Монтаж промислової серії (PRANA-250, PRANA-340А, PRANA-340S)

 

Вентиляційні модулі промислової серії, призначені для вільного розміщення в приміщенні (PRANA-250 або PRANA-340S), кріпиться до тримальної поверхні за допомогою хомутів або кронштейнів. До вентиляційної системи під’єднують воздуховоди витяжки і притоку залежно від проекту системи вентиляції.

     

 

     
 
Якщо робочий модуль промислової моделі (PRANA-340А або PRANA-340S) призначений для монтажу в стіні, то у верхній частині стіни, що межує з вулицею, необхідно зробити наскрізний отвір відповідного діаметру з нахилом 3-5 градусів у бік вулиці.
 
 
  • «PRANA 340A» (промислова) – отвір 350 мм;
  • «PRANA 340S» (промислова) – отвір 350 мм.

Робочий модуль встановлюється в отвір на монтажну піну або інший ущільнювач. Для забезпечення нормальної роботи системи вентиляції необхідно, щоби її вихідний патрубок (на вулиці) виступав за межі стіни на таку відстань, що забезпечує вільний приплив/витяжку через вентиляційний канал, розміщений на корпусі вентиляційної системи.

Під замовлення систему можна укомплектувати виходами під розведення припливних і/або витяжних вентиляційних каналів всередині приміщення.

 

 

    
    

Підключення до електричної мережі

Підключається система вентиляції до стаціонарної мережі з напругою 220Вт і частотою 50Гц. Споживає в максимальному режимі 32 – 310Вт*год, в залежності від моделі.

Керування роботою пристрою здійснюється за допомогою пульта дистанційного керування або реостатного вимикача, які змінюють режими роботи вмонтованих у корпус вентиляційної системи вентиляторів (вмикають, вимикають, регулюють).

УВАГА! Вентиляційна система підключається до електричної мережі тільки фаховим електриком, відповідно до діючих нормативних документів.

Для підключення вентиляційної системи (побутової та напівпромислової серій), необхідно:

 

  1. Підключити контактні клеми 1, 2(мал.) до електричної мережі за допомогою двохжильного кабелю живлення із січенням не менше 0,75 мм². Якщо в комплектацію входить реостатний вимикач, то він під'єднується до мережі живлення послідовно.
  2. Подати живлення на вентилятори.
  3. Провести візуальний контроль за виконанням режимів роботи вентиляторів системи.

 

Рекуператор забезпечує номінальний повітрообмін у приміщенні за рахунок роботи двох вентиляторів на зниженній потужності. Безшумний режим (режим мінімального шуму до 26Дб).

Повітрообмін:

«PRANA (побутова)»: приток 25м³/год, витяжка 21м³/год

«PRANA (напівпромислова)»: приток 70м³/год, витяжка 65м³/год

 

Вимоги безпеки

 

  1. Захист від ураження електричним струмом визначається за типом захисту, що застосовується до приладів класу ІІ по ДСТУ 3135.0 – 95.
  2. Вид кліматичного виконання вентиляторів УХЛ 4.2 за ДСТ 15150 – 69.
  3. Ступінь захисту від доступу до небезпечних частин і проникнення води: ІР24.


УВАГА! Всі монтажні та електричні роботи із підключення (обслуговування) проводяться тільки після відключення виробу від електричної мережі.

 

УВАГА! Забороняється експлуатація вентиляційної системи при загрозі попадання чи попаданні у проточну частину корпуса сторонніх предметів, які можуть заклинити чи ушкодити лопасті робочого колеса будь-якого з вентиляторів.

УВАГА! Вентиляційні системи не можуть експлуатуватись у приміщеннях, де повітря містить агресивні речовини та не відповідає робочому температурному режиму.